Każda organizacja pogrzebu wymaga podjęcia się wykonania pewnych formalności oraz procedur. Ich przebieg może różnić się w zależności od tego, gdzie doszło do miejsca zgonu. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa poradnik, który wyjaśnia, jak należy postępować w pierwszej chwili od śmierci bliskiej osoby.

Jeśli do śmierci doszło w domu

Najważniejszym i pierwszym krokiem jest uzyskanie karty zgonu. Dokument ten może wystawić wyłącznie lekarz. Jeśli bliska nam osoba odeszła w domu, należy wezwać lekarza rodzinnego lub lekarza z Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej.

  1. Wezwij lekarza
  2. Po uzyskaniu karty zgonu skontaktuj się z pracownikiem naszego zakładu
  3. pogrzebowego Szymański, abyśmy mogli zorganizować eksportację ciała do chłodni
  4. W dni pracujące udaj się do Urzędu Stanu Cywilnego celem wyrobienia aktu zgonu, to zadanie możesz również powierzyć pracowników firmy pogrzebowej Szymański
  5. Zgłoś się do naszego biura celem omówienia szczegółów związanych z organizacją pogrzebu.

Jeśli do śmierci doszło w szpitalu

W przypadku zgonu w szpitalu kartę zgonu wystawia lekarz dyżurujący. W sytuacji śmierci w szpitalu, nie ma konieczności organizowania eksportacji ciała do chłodni, gdyż każdy szpital dysponuje własnym takim pomieszczeniem. 

  1. Udaj się do szpitala celem odebrania dokumentów (karty zgonu)
  2. W Urzędzie Stanu Cywilnego wyrób akt zgonu lub zleć to zadanie pracownikowi zakładu pogrzebowego Szymański
  3. Zgłoś się do biura celem omówienia organizacji ostatniego pożegnania.
poradnik pogrzebowy

Usługę eksportacji ciała do własnej chłodni świadczymy przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Podejmiemy się realizacji tego zadania o każdej porze dnia i już po pierwszym telefonie otoczymy rodziny wsparciem. Udzielimy również informacji dotyczących przebiegu pogrzebu, formalności oraz koniecznego postępowania. Aby odciążyć rodziny w tym trudnym czasie, przejmujemy na siebie większość obowiązków formalnych. Wiemy, że pogrzeb może wiązać się z nieoczekiwanym wydatkiem, dlatego pomagamy w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego, o którym można więcej przeczytać w zakładce: formalności pogrzebowe.