Kremacja to coraz częściej wybierana forma pochówku. Ta alternatywa dla pogrzebów tradycyjnych najczęściej podyktowana jest kwestiami ekonomicznymi, ekologicznymi i — co najczęściej wskazuje rodzina zmarłego — ostatnią wolą drugiego człowieka. W zakładzie pogrzebowym Szymański w miejscowości Września organizujemy pogrzeby urnowe. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, pomożemy w wyborze trumny kremacyjnej oraz urny, a następnie zajmiemy się transportem zmarłego do krematorium oraz odbiorem urny z prochami.

Dysponujemy szerokim wyborem urn pogrzebowych, które wykonane są z metalu, drewna oraz kamienia. Nasze urny występują w formie szkatułki lub serca, ale w ofercie mamy również bardziej tradycyjne modele. Pomożemy w wyborze odpowiedniego akcesorium.

kremacja Września

Pogrzeb z kremacją

Przed każdą kremacją możemy zorganizować ostatnie pożegnanie nad trumną. To wyjątkowy moment, w którym rodzina ostatni raz zobaczy swojego bliskiego. Na prośbę rodziny możemy odebrać urnę z prochami i przetransportować ją do kaplicy, gdzie odbędzie się właściwa ceremonia pogrzebowa z udziałem księdza lub mistrza ceremonii. Organizujemy kondukt żałobny oraz oprawę muzyczną i florystyczną.

Zgodnie z prawem urnę z prochami można pochować wyłącznie na cmentarzu w grobie ziemnym, murowanym lub kolumbarium. Pogrzeby urnowe realizujemy na wszystkich cmentarzach w miejscowości Września.